Küheylan

OYUN HAKKINDA

Ünlü İngiliz yazar Peter SHAFFER’ ın 1973 yılında kaleme aldığı ve 1977 yılında sinemaya da Sidney LUMET yönetmenliğinde uyarlanmış olan bu büyük eser dünyanın birçok ülkesinde olduğu gibi Türkiye’ de de defalarca sahnelenmiştir.

İngiltere’ nin ücra bir kasabasında “ATI” tutku haline getirmiş genç bir adamın karanlık öyküsünü anlatan eser, Yabancı Sahne’ nin dördüncü sezonunda Deniz HAMZAOĞLU rejisi ve Yiğit KOCABIYIK performansıyla sahneye taşınıyor.

Yabancı Sahne ilk oyunu “Suç ve Ceza” da olduğu gibi; “Eski Metin / Yeni Dramaturgi” ilkesiyle Küheylan’ ı seyirciyle buluşturuyor.

KÜNYE

Yazan: Peter SHAFFER
Çeviren: Sevgi SANLI
Dramaturg & Yönetmen: Deniz HAMZAOĞLU
Oynayan: Yiğit KOCABIYIK
Yönetmen Yardımcısı: Ömer KAYA
Kostüm Tasarım: Gülay SAY
Işık Tasarım: Deniz HAMZAOĞLU
Işık Kumanda: Doğa DEMİRHAN
Müzik Kumanda: Anıl YENİLER
Kondüvit: Görkem YANKIN
Fotoğraf & Video: Mustafa YILMAZ
Grafik Tasarım: Yiğit KOCABIYIK

7 Responses to Küheylan

 1. Gökhan

  İzlenilesi bir oyun… Küheylan… Tebrikler…

 2. Elif Özülkü

  Oyun, bittikten sonra zihnimizin vidalarını söküp bizi sorgulamaya teşvik ediyor. “Normal” ve “anormal” kavramlarının sıklıkla değiştiği bir düzende kendimizi hangi kefeye koyacağımızın bir anlamı var mıdır ve olmalı mıdır? Tanrıyı tanımaya çalışırken şeytanı da tanımaya çalışıyor muyuz? Çoğunluğun daima “normal” olarak salık verildiği bir dünyada tüm etiketlerden sıyrılıp kendimiz olma yolunda uğraş vermek, kendi varoluşumuzu tanımlamaya çalışırken tüm parçalarımızın oluşturduğu ahengi kabul ederek yola çıkmak, sanırım en akıllıca tercihimiz olacaktır. İşte tüm bunları düşündürten bir oyun Küheylan… Teşekkürler Yabancı Sahne… Alkışlar sonsuz…

 3. İlayda Ersoy

  Bu güzel oyun için çok teşekkürler…

 4. puckkk

  koca küheylan oyununu tek kişilik ama dev kadro gibi oynayan oyuncunun yüreğine, emeğine sağlık. küheylanın onda özel olduğu çok açık. gidiniz, izleyiniz, izlettiriniz efenim.

 5. Zülküf Kaçmaz

  Sinemanın en iyi psikoloji filmlerinden Equus tiyatroya uyarlanmış. Oyuncu müthiş oynamış, izlenmeli.

 6. Rümeysa Eray

  Çok başarılıydı.
  Bursa Uluslararası Balkan Festivali

 7. Erol Sezer

  Bursa AVP Feraizcizade Oda Tiyatrosu Sahnesi’ nde sahnelediğiniz Küheylan isimli oyundaki harika perfomans için çok teşekkür ederim..Emeklerinize,gönlünüze sağlık..Ayakta alkışlıyorum.. Bursa’dan selam ve sevgilerimle.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

kuheylanafis
 

 
 
previous next
X